• W bazie mamy już: 2444 stron

Pompa do oleju hydraulicznego

Pompa do oleju hydraulicznego Istotną sprawą jest należyty dobór pompy do oleju. Na początku musimy odrzucić z pompy sprowadzonych z rynków wschodnich, co prawda są one dużo tańsze od swoich włoskich odpowiedników ale zarazem o wiele mniej wytrzymałe. Prawidłowo dostosowany układ dystrybucyjny do zbiornika na olej napędowy nie jest tematem prostym, przy doborze podzespołów do zbiornika towarzyszy nam niemało problemów. Dodatkowym pytaniem które sobie zadajemy jest wydajność pompy do oleju. W ofercie największych wytwórców można odszukać urządzenia o przepływie od 40 do ponad 100 litrów na minutę. Opłata za takie pompy mieści się w granicach od 600 pln do 1500 zł. Jeśli w jednostce posiadamy wiele wozów w których objętość zasobnika przekracza 200l należałoby rozważyć zakup pompy o wysokiej wydajności, skróci to znacząco czas tankowania.
Dodatkowym problemem jest dobór licznika paliwa, w tym miejscu możemy selekcjonować pomiędzy przepłwomierzami analogowymi, które mają licznik tankowania jednostkowego oraz licznik sumaryczny, czułość takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane liczniki elektroniczne oprócz licznika chwilowego i sumującego tankowanie mają też pamięć kilu lub więcej poprzednich tankowań, można je także zastosować do rozbudowanych systemów zarządzania paliwem.
Dodatkowo do układu paliwowego musimy dopasować dobry filtr oleju wąż dystrybucyjny oraz pistolet nalewowy, jednak te części muszą być właściwie do pompy do paliwa

Szczegóły strony dopaliwa.pl:

Podlinkuj stronę dopaliwa.pl:

Pompa do oleju hydraulicznego